ramazan bayramı 2021 ne zaman

ramazan bayramı 2021 ne zaman

İstatistiklere göre sivilce dünyadaki en yaygın cilt hastalığıdır. Uzmanlar, sivilcenin nasıl oluştuğunu ve nasıl ortadan zaman haber motorun yağ yakmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir kaldırıldığını belirlemek için araştırma yapmak için çok zaman harcarlar. Bu cilt bozukluğunu kontrol etmeye ve ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için farklı tedaviler, ilaçlar ve ürünler üretilmiştir.http://www.zaman.biz/ramazan-bayrami-2021

Aknenin önlenmesi ve yok edilmesinde kullanılan yaklaşık 7 farklı tedavi vardır. Bu tedavileri bir şekilde kullanan çok farklı ürünler de vardır.

Akne sorunlarını azaltmaya veya ortadan kaldırmaya yardımcı olan bu akne tedavilerinden bazıları şunlardır: Accutane, antibiyotikler, Benzoil Peroksit, bitkisel ilaçlar, Retin-A ve Salisilik Asit ve diğerleri.

Accutane (İzotetinoin), diğer tedavilerin işe yaramadığı durumlarda normalde şiddetli akne için reçete edilen güçlü bir ilaçtır. Normalde 4-6 aylık bir süre için alınır.

Antibiyotikler bakterilerle savaşmak için tasarlandı. Bunlar sivilceyi esas olarak içeriden kontrol etmek için kullanılır. Bazı topikal antibiyotikler (klindamisin) doğrudan cilde uygulanır. Diğer antibiyotikler (tetrasiklin) hap şeklindedir.

Benzoil Peroksit, sivilceyi kontrol etmek için uzun yıllardır kullanılan bir antibakteriyel ajandır. Aknenin giderilmesinde ve önlenmesinde çok iyi çalıştığı kanıtlanmıştır.

Bitkisel Çözümler, ana akım sivilce savaşında göreceli olarak yeni gelenlerdir. Bazı bitkilerin yağ seviyelerini ve sivilcenin bir parçası olan diğer vücut fonksiyonlarını düzenlemede etkili olduğu düşünülmektedir.

Retin-A (tretinoin), retinoik asit ve A vitamini asidinin bir kombinasyonudur. Akne, güneş hasarı ve kırışıklıkları tedavi etmek için tasarlanmıştır. Folikülleri ve ölü deri hücrelerinin üzerindeki değişimleri çıkarır.

Salisilik asit, folikül içindeki hücrelerin dökülmesini yavaşlatmaya yardımcı olur ve doktor reçetesi olmadan satın alınabilen birçok tedavide mevcuttur.

Bir cevap yazın